Posta Kurye

Moto Kurye Çantası Nasıl Olmalı?

moto-kurye-çantasında-neler-olmalı

Motor kurye, bir yere ulaştırmak istediğiniz ürünlerin sizin için teslim edildiği hizmet türüdür. Giderek yaygınlaşan bir sektör olan bu serviste, paketlerin güvenliği oldukça önemlidir. Bu nedenle ürünlere zarar gelmeden taşınması için motor kurye çantası sağlam olmalıdır.

Posta Kurye, taşıma amaçlı emanet ettiğiniz eşyalarınızın, evraklarınızın ve belgelerinizin güvenliğine özen gösterir. Bunun için en uygun kurye çantalarını tercih eder. Peki, motor kurye çantası nasıl olmalıdır? Öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Motor Kurye Çantasında Olması Gereken Özellikler

Piyasada birçok farklı motor kurye çantası bulunur. Bu çeşitlilik, zaman zaman seçim yapmayı zorlaştırır. Nitekim motor kurye hizmeti geniş kapsamlı bir alandır ve taşınacak ürünler özelinde farklı çantalar tercih edilir. Bir motosiklet çantası genel olarak aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır.

Dayanıklılık

Her şeyden önce çantanın sağlam bir materyalden yapılmış olması gerekir. Gelebilecek darbelere karşı dirençli bir motor kurye sepeti, içerisindeki ürünlerin güvenliğini sağlar. Motor kuryeler, sıkışık trafikte uzun süre zaman geçirebilirler. Bu süreç içinde beklenmedik durumlar meydana gelebilir. Sağlam bir motor kurye çantası, hem kuryenin hem de taşınan eşyaların güvenliği için önemlidir.

Yalıtım

Motor kurye servisi, yılın her günü sunulan bir hizmettir. İyi bir yalıtıma sahip bir çanta, değişen hava koşullarına uyum sağlayarak içerisindeki eşyaları koruyacaktır. Yoğun yağış olan günlerde, motosiklet çantaları kolaylıkla ıslanıp içerisine su alabilir. Böyle bir durum hem müşteriyi hem de kuryeyi mutsuz edecektir.

Çantanın yapıldığı malzemenin ısı yalıtımı kötüyse aşırı sıcaklardan da olumsuz etkilenebilir.  Çeşitli hava koşullarına karşı dayanıklı bir motor kurye çantası, aşırı sıcaklar, yağmur, kar gibi doğal olayların taşınan malzemelere zarar vermesini engeller. Bu sebeple kurye çantası, su geçirmez ve ısıya dayanıklı olmalıdır.

Güvenlik

Güvenlik, bir motor kurye çantasında bulunması gereken en önemli özelliktir. Müşteriler, bir başkasına emanet edeceği eşyalarının sağ salim yerine ulaşmasını ister. Bu açıdan ürünlerin taşınacağı çantanın gerek dışardan gelen darbelere gerekse hırsızlık gibi durumlara karşı koruyucu olması gerekir. Motosiklet çantası için alınabilecek bazı güvenlik önlemleri aşağıdaki gibidir:

 • Çantaya kilit takmak, hırsızlığın önüne geçmek için gereklidir.
 • Sepet içerisini sünger gibi malzemelerle kaplamak, darbelerden gelebilecek hasarları azaltır.
 • Boyut ve ağırlık limitlerini göz önünde bulundurmak, önemli bir güvenlik önlemidir.
 • Çantanın parlak bir dış yapıya sahip olması, gece vakitlerinde görünürlüğü artırarak kaza riskini minimize eder.

Motor kurye çantasının bu önlemleri taşıyor olması hem kuryenin hem de taşınan paketinin güvenliğini artırır.

Uygun Boyut

Motor kuryeler, birçok farklı boyutta eşya teslim ederler. Tercih edilen çantanın kapasitesinin taşınacak ürüne uygun olması, dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Sepetten daha büyük malzemelerin sıkıştırılması, onlara zarar verecektir. Aynı şekilde çok küçük ürünleri büyük boyuttaki sepetlere koymak, taşıma sırasında hareket ederek kırılmalarına yol açar.

Bir kurye, sürekli taşıdığı eşyaların ortalama boyutuna göre çanta seçimi yapmalıdır. Örneğin, kağıt evrakların teslimatını yapıyorsa, bu belgelerin kırışmadan, yırtılmadan yolculuğu yapmayı mümkün kılan bir çanta seçmek mantıklıdır. Bunun için mevcut ürünün içine bazı aksesuarlar ekleyerek taşıyacak paketin sabitlenmesini sağlamak mümkündür. Daha büyük boyuttaki ürünler içinse geniş çantalar tercih edilmelidir.

Taşınan ürünlerin boyutu değişkenlik gösteriyorsa ek aksesuarlar veya ikinci bir çanta yardımcı olacaktır. İlave taşıyıcının mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde güvenli bir şekilde monte edilmesi gerekir. Pratik bir kullanım açısından bu noktada sırt ve bel çantaları da tercih edilebilir.

Motor Kurye Çantası Çeşitleri Nelerdir?

İhtiyaca göre birçok farklı kurye çantası çeşidi mevcuttur. Motor kurye çantası olarak kullanılabilecek bazı seçenekler aşağıdaki gibidir:

 • Arka kuyruk kısmına monte edilen bagaj çantaları
 • Sert plastikten veya metalden yapılan çantalar
 • Yiyecek taşımak için özel üretilmiş yalıtımlı çantalar
 • Depo ve gidon üstü çantalar
 • Arka bagaj çantalarının önüne takılan çantalar
 • Sırt çantaları
 • Bel çantaları


Her model, farklı avantajları beraberinde getirir. Bu nedenle çanta seçiminin taşınacak ürünün ağırlığına ve türüne göre yapılmasında fayda vardır.

Motor Kurye Hizmetinde Çantanın Önemli

Motor kurye hizmetinde doğru çanta, servisin kalitesini belirleyen bir faktördür. Bir yerden bir yere taşınması için emanet ettiğiniz eşyalarınızın koyulacağı ürün doğru seçilmelidir. Yolculuk esnasında olabilecek her türlü olay için önlem almak, başarılı bir kuryenin görevidir. Siz de motor kurye hizmetini Posta Kurye’den alarak güvenli bir şekilde eşyalarınızı dilediğiniz yere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kocaeli Kurye Şirketleri ve Hizmetleri
Posta Kurye
Posta Kurye

Kocaeli Kurye Şirketleri ve Hizmetleri

Kurye şirketleri, paketlerin ve evrakların, belirli adresler arasında teslimatını sağlamak için faaliyet gösteren firmalardır. Motorlu, araçlı, acil ve gece kurye gibi farklı hizmet seçenekleri sunan

Devamı »
kuryeler cumartesi çalışır mı
Posta Kurye
Posta Kurye

Kuryeler Cumartesi Çalışıyor mu?

Hızın büyük önem kazandığı günümüzde gönderilerini acil olarak yerine ulaştırmak isteyenler için “kuryeler cumartesi çalışıyor mu?” sorusunun yanıtı önemlidir. Bu durum, hizmet alacağınız firmaya göre

Devamı »
dişçiye kurye
Posta Kurye
Posta Kurye

Dişçiye Kurye Hizmeti Nedir?

Diş hekimleri, meslekleri gereğince tanı ve tedavi prosedürlerinde çeşitli alet ve araçlardan faydalanır. Normal bir gün içerisinde, gelen hasta profillerine bağlı olarak farklı aygıtlara ihtiyaç

Devamı »