Posta Kurye

Nöbetçi Kurye

Günümüzde teslimat kapsamında ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri, profesyonel bir şekilde hayata geçiriyoruz. Posta Kurye olarak müşteri memnuniyetini artırmak adına, nöbetçi kurye hizmetleri de vermekteyiz. Nöbetçi kuryeler, mesai saatleri dışında gelen siparişleri alıcısına teslim etmek adına çalışan profesyonel ekiplerimizdir. 

nöbetçi kurye

Nöbetçi Kurye Nedir?

Nöbetçi kurye, akşam saat 18.00’dan sonra sipariş edilen ürünlerin teslimatını yapan kişidir. Bu kişiler genellikle motosiklet kullanarak teslimat gerçekleştirirler. Bu doğrultuda, mesai saatleri dışında vereceğiniz her sipariş, nöbetçi kuryelerimiz tarafından size ulaştırılır. Her teslimat görevlisi gibi kuryelerimizin de dikkat ettiği etkenler şunlardır:

  •     Operasyonel süreçleri titizlikle tamamlamak. 
  •     Kendilerine teslim edilen ürünü olabilecek en hızlı ve en güvenli şekilde, ürüne zarar vermeden alıcısına teslim etmek.
  •     Müşteri memnuniyetini sağlamak.

Birden çok ürün, kuryeler tarafından teslim edilebilir ancak belirli ürünlerin, teslimat görevlileri tarafından taşınması yasal olarak uygun değildir. Kuryeler tarafından taşınması yasak olan ürünler aşağıda tablo şeklinde verilmiştir:

Nakit Para

Çabuk bozulan ürünler

Alkol

Sahte ilaç

Akıcı maddeler

Resmi veya yasak silah

Kimyasal maddeler

Tarihi eserler

Sigara

Patlayıcı ürünler

Adliye veya savcılığı ilgilendiren resmi delil/ evrak

Çok değerli altın ve mücevherler

Radyoaktif maddeler

Uyuşturucu maddeler

Mikrop ve mikrobik ürünler

Yasal olmayan cinsel ürünler

Kaçak ürünler

Canlı hayvanlar

Çek, senet vb.

Benzin, mazot, gaz

 

Genellikle geç saatlerde çalışan bu görevliler, alanında uzman kişiler arasından seçilir. Özellikle kış aylarındaki olumsuz hava koşulları, bu seçimin titizlikle yapılmasının en büyük sebebi. Teslimat görevlisi olacak kişinin araç kullanma konusunda deneyimi ve yeterli düzeyde bilgisi olması gerekir. Aynı zamanda motor ve otomobil ehliyetine sahip olması şarttır. 

Gece teslimat görevlileri, acil bir durum olmasına karşın sabaha kadar hizmet verebilirler. Bu durum genellikle büyükşehirler için geçerlidir. Geç saatlerde bulunması zor olan, ilaç gibi önemli ürünleri teslim edebilmek adına 24 saat hizmette olan işletmeler bulunur. Firmamız, tam olarak bu beklentileri karşılamak adına faaliyet göstermektedir. 

Posta Kurye olarak günün her saati hizmet vermeye devam ediyoruz. Teslim edilmesi gereken ürünler, normal ve nöbetçi kuryeler tarafından, motosiklet veya binek araç yardımıyla güvenli ve hızlı bir şekilde adresinize ulaştırır. Gönderim yapmak veya teslim almak istediğiniz herhangi bir ürün olduğunda 0262 642 5665 / 0543 774 4141telefon numaralarından ulaşabilir; bilgi almak için info@postakurye.com mail adresine yazabilirsiniz. 

Nöbetçi Kurye Türleri

Nöbetçi kuryeler, birbirinden farklı şekillerde çalışabilirler. İş tanımları ve görevleri aynı olsa bile çalışma koşullarındaki değişiklik, teslimatı gerçekleştirdikleri araca göre farklılık gösterebilir.

Nöbetçi Motorlu Kurye

Motokurye olarak da bilinen motorlu kuryeler, teslimatları motosiklet yardımıyla gerçekleştirir. Dünyada ve ülkemizde oldukça yaygın olan bu sistemde, günün yaklaşık her saati siparişleriniz evinize teslim edilir. Gece teslimatı yapan görevliler de sıklıkla bu araçları kullanır. Motosikletin hafif, hızlı ve ufak bir araç olması, teslimatı daha kolay gerçekleştirmeye yardımcı olduğundan çoğu kurye tarafından tercih edilir. 

Nöbetçi Araçlı Kurye

Firmamızın sunmuş olduğu bu teslimat servisinde, hafif ticari veya binek araçlar tercih edilir. Araçlı teslimat türü genellikle önemli gönderiler veya kargo paketleri için tercih edilir. Örnek olarak; internetten yapmış olduğunuz alışverişlerin teslimatı, araçlı kuryeler tarafından size ulaştırılır. Güvenli ve düşük riskli olan bu yöntem, şehirlerarası teslimatlar için son derece uygundur. 

Nöbetçi Kurye Avantajları

Nöbetçi kuryeler, farklı etkenlerden dolayı müşterilerimize daha avantajlı hizmetler sunar. 

  •     Akşam ve gece saatlerindeki sipariş ve talep yoğunluğu, gün içerisindeki yoğunluğa göre çok daha az miktardadır.
  •     Gece saatlerinde trafik olmadığı için sorunsuz bir biçimde ve gecikmeden teslimat gerçekleştirilebilir.
  •     Ağır veya büyük paketli ürünlerin teslimatı gece yapılmaz. Geç saatlerde çoğunlukla yemek, ilaç ve market siparişi verilir.

Bu etkenlerden dolayı paketlerinizi hızlı, güvenli ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaştırmaktayız. Avantajlı hizmetlerimizden yararlanmak için bizi her zaman arayabilirsiniz. 

Hemen İletişime Geçebilirsiniz

Her adımda müşterilerimize güven veren bir yaklaşım sunuyoruz. Profesyonel ekiplerimiz, değerli paketlerinizi titizlikle taşırken, hızlı ve güvenli teslimatlarla sizi memnun etmeyi hedefliyoruz. Yıllardır süren deneyimimiz ve müşteri odaklı yaklaşımımızla, güvenilir kurye hizmetlerindeki tercihiniz olmaktan gurur duyuyoruz

Sıkça Sorulan Sorular

Kurye Olmak için Hangi Eğitimi Almak Gerekir?

Teslimat görevlisi olabilmek için en büyük şart, ehliyettir. Motorlu, araçlı veya bisikletli olmak üzere çeşitli kurye çeşitleri bulunur. Ülkemizde en çok motorlu ve araçlı teslimat görevlileri tercih edilir. Bu sebeple kurye olmak isteyen kişilerin motosiklet ve otomobil ehliyeti bulunması gerekir. Aynı zamanda kişiler düzgün bir diksiyonla konuşmalı; güvenilir, iletişime açık ve anlayışlı bir karaktere sahip olmalıdır.

Kuryeler Günde Kaç Saat Çalışır?

Teslimat görevlilerinin çalışma saatleri, bağlı oldukları işletmeye göre farklılık gösterir. Genel olarak kuryeler, 5 ila 15 saat arasında çalışırlar.

Kurye ve Kargo Arasındaki Fark Nedir?

Kuryeler, hızlıca teslim edilmesi gereken ufak paketli, hafif ürünleri alıcılarına götürürler. Kargo şirketleri ise şehirlerarası teslim edilecek büyük ve ağır paketleri gitmesi gereken yere teslim ederler.