Posta Kurye

Evrak Kurye Hizmeti Nedir?

evrak kurye hizmeti nedir

Gündelik telaşınız içerisinde her işe yetişmek, zorlayıcı gözükebilir.  Evrak kurye gibi hizmetler de tüm sorumluluklarınızı gerçekleştiremediğiniz güç anlarda size destek olur. Hızlı ve sorunsuz teslimat anlayışını benimseyen kurye firmaları, evraklarınızı tam zamanında teslim ederek adeta ilaç gibi gelir. Bu nedenle evrak kurye hizmetinin ne anlama geldiğini öğrenmek isteyebilirsiniz.

Belirli bir ürünün, paketin ya da eşyanın bir noktadan diğerine teslim edilmesi işlemleri kuryeler tarafından gerçekleştirilir. Bu hizmet, bazen araç bazen motor hatta bazen de uçak aracılığıyla verilir. Evrak kurye hizmeti de tam olarak bu şekildedir. Adından da anlaşılabileceği gibi teslimatı gerçekleştirilecek ürün; evraklardır.

Evrak Kurye Hizmeti Avantajları

Evrak kurye hizmeti, diğer birçok kurye işleminden daha kritik bir öneme sahiptir. Çünkü evraklar, çoğu senaryoda acil teslim edilmesi gereken belgeleri içerir. Kimi zaman bir devlet kurumuna kimi zaman da bir işverene ya da çalışana gönderilmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda teslimatın olabilecek en kısa sürede gerçekleştirilmesine ihtiyacınız varsa sizler de evrak kurye hizmetinden yararlanabilirsiniz. Üstelik bu hizmetin birçok avantajına da sahip olabilirsiniz. İşte o avantajlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Kuryenizi bulunduğunuz adrese çağırarak iş yükünüzü en aza indirebilirsiniz.
 • Süreç boyunca firmanın çağrı merkeziyle iletişimde olarak merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.
 • Alacağınız kısa mesajlarla evraklarınızın durumu hakkında anlık olarak bilgi edinebilirsiniz.

Üstelik acil teslimat ihtiyacınızın doğduğu anlarda yalnızca evrak kurye hizmetlerinden değil diğer hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Elektronik cihazlarınızın belirli bir adrese hasarsız bir şekilde gönderilmesini sağlayabilir ya da sevdiklerinize hediye gönderebilirsiniz  Bunun yanı sıra yalnızca bireysel olarak değil, kurumsal ihtiyaçlarınız için de kurye hizmetlerinden yararlanmanız mümkündür.

Evrak Kurye Hizmetinden Ne Zaman Yararlanılabilir?

Kurye hizmetleri söz konusu olduğunda, en çok merak edilen noktalardan bir tanesi bu hizmetlerden ne zaman yararlanılabileceğidir. Elbette ki evrak kurye hizmetinde de aynı durum söz konusudur. Bu noktada, farklı kurye seçeneklerinden faydalanabileceğinizi bilmeniz gerekir. Böylece 7 gün 24 saat evraklarınızın teslimatını gerçekleştirebilirsiniz. Bahsettiğimiz kurye hizmeti seçeneklerini ise şunlardır:

 • VIP Kurye
 • Gece Kurye
 • Acil Kurye
 • Moto Kurye
 • Uçaklı Kurye
 • Nöbetçi Kurye
 • Yaya Kurye
 • Gidiş Dönüş Kurye

Kuryecilik sektöründe bu kadar fazla alternatifin olması, hizmetlerden her saat yararlanabilme şansının da kapısını açmıştır. Örneğin; VIP kurye, gece kurye ya da nöbetçi kurye seçeneklerini tercih ederek günün her saatinde evrak teslimi sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilere ek olarak, şehir dışına ve hatta ülke dışına evrak teslim etmek istediğiniz zamanlarda da ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek alternatifler mevcuttur. Uçaklı kurye hizmeti, bu tarz gereksinimlerinize çözüm sunabilmek için idealdir.

Gidiş dönüş kurye hizmeti seçeneği sayesinde ise kuryeler sizden evrağınızı alıp teslim eder, ardından tekrar sizin adresinize geri döner. Böylece alıcı adresten size ulaşması gereken evrakların teslimatını da yapabilirsiniz. Eğer özetlememiz gerekirse, ihtiyaç duyduğunuz her zaman sizlere yardımcı olabilecek bir kurye hizmeti seçeneği mevcuttur.

Nasıl Kurye Olunur? sorusunu cevaplamış olduğumuz içeriğimize de ulaşabilirsiniz.

Evrak Kurye Hizmeti Fiyatları

Dilediğiniz her saatte ve arzu ettiğiniz her adrese evrak teslim edebileceğinizi artık biliyorsunuz. Bu aşamada, merak ettiğiniz bir diğer konu da muhtemelen bu hizmetlerin fiyatlarıdır. Ancak bu soruya net bir cevap verebilmek pek de mümkün değil. Çünkü hemen hemen bütün kurye hizmetlerinde olduğu gibi evrak kurye seçeneğinde de fiyatları etkileyen birçok değişken bulunmaktadır. Bu değişkenlerden bazılarını sizler için aşağıda listeledik:

 • Evraklarınızı teslim etmek istediğiniz mesafenin uzaklığı
 • Teslimatın gerçekleştirilmesini istediğiniz zaman aralığı
 • Yararlanmak istediğiniz kurye hizmeti alternatifi
 • Teslimatın hangi araç (motor, araç, uçak ya da yaya) ile gerçekleşeceği
 • Teslim alınacak paketin büyüklüğü ve ağırlığı

Yukarıdaki kriterlerin her biri, alacağınız hizmetin bedelini etkileyecektir. Buna ek olarak evrak kurye hizmeti için tercih edeceğiniz firma da fiyat üzerinde etkilidir.

Sektör içerisinde, daha uygun fiyatlar belirleyerek niteliksiz hizmetler sunan kurye firmaları da mevcuttur. Bahsi geçen firmalara ödeyeceğiniz düşük fiyatlar sonucunda paketlerinizin zarar görmesi ya da teslimatın zamanında gerçekleşmemesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.  Bazı firmalar da değerinin çok üstünde fiyatlar talep ederek müşterinin bütçesine zarar verebilirler. Bu nedenle evrak kurye hizmeti almak için iyi bir araştırma yapmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Evrak Kuryeliği Nedir?

Teslim edilmesi gereken her türlü dosya, belge gibi evrakların motorlu kuryeler aracılığıyla adrese ulaştırılmasıdır.

Evrak Kurye için Hangi Hizmetler Var?

Evrak kurye için acil, express veya VIP gibi çeşitli hizmetler bulunur.

Evrak Kurye Fiyatları Ne Kadar?

Fiyatlar, alınan hizmete ve kat edilen mesafeye göre değişiklik gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kocaeli Kurye Şirketleri ve Hizmetleri
Posta Kurye
Posta Kurye

Kocaeli Kurye Şirketleri ve Hizmetleri

Kurye şirketleri, paketlerin ve evrakların, belirli adresler arasında teslimatını sağlamak için faaliyet gösteren firmalardır. Motorlu, araçlı, acil ve gece kurye gibi farklı hizmet seçenekleri sunan

Devamı »
kuryeler cumartesi çalışır mı
Posta Kurye
Posta Kurye

Kuryeler Cumartesi Çalışıyor mu?

Hızın büyük önem kazandığı günümüzde gönderilerini acil olarak yerine ulaştırmak isteyenler için “kuryeler cumartesi çalışıyor mu?” sorusunun yanıtı önemlidir. Bu durum, hizmet alacağınız firmaya göre

Devamı »
dişçiye kurye
Posta Kurye
Posta Kurye

Dişçiye Kurye Hizmeti Nedir?

Diş hekimleri, meslekleri gereğince tanı ve tedavi prosedürlerinde çeşitli alet ve araçlardan faydalanır. Normal bir gün içerisinde, gelen hasta profillerine bağlı olarak farklı aygıtlara ihtiyaç

Devamı »